Поштовани ученици, поштоване колеге, запослени у нашој школи, 1. и 2. Мај су нерадни дани.

Први наставни дан је 03.05.2023.године.

Први мај је празник рада који се слави у многим земљама широм света. Овај дан је посвећен радничкој класи и обично се облежава као слободан дан за раднике. Први мај је настао као сећање на догађаје који су се одиграли у Америци у другој половини 19.века, када су радници почели организовати штрајкове и демонстрације у борби за боље услове рада. Након тога, овај дан се постепено проширио на остале земље, а данас се слави у већини држава света. У многим земљама, Први мај се обележава организовањем радничких парада и скупова, а често се организују и спортска такмичења, концерти и други културни догађаји. У Србији, Први мај се традиционално обележава пикником у природи и дружењем са породицом и пријатељима.

Свим ученицима и запосленима желимо срећан Празник рада- 1.Мај.

Ваша Грађевинска техничка школа „Неимар“