Ученици наше школе боравиће у Бугарској у оквиру пројекта „Школа – место на којем подржавамо младе за здрав животни стил“

У оквиру поменутог пројекта, петоро наших ученика и наставник, боравиће у Бугарској, у граду Ћустендил од 17. до 21.6.2021. године. Пројекат „Школа – место на којем подржавамо младе за здрав животни стил“ је кофинансиран из средстава ЕУ, у оквиру програма Прекопограничне сарадње Бугарска – Србија.

Пројекат се бави здравим стиловима живота а део пројекта је већ завршен. У нашој школи су већ организоване радионице, тренинзи и предавања које је спровео др Саша Плећевић познатији као Dr Feelgood.

Одржан је јавни час на којем су ученици кроз физичке вежбе и предавања могли да се упознају са правилним начином исхране, физичком активношћу, правилним начином седења. Други део овог пројекта се спроводи у Бугарској, а петоро наших ђака ће учествовати на тренинзима и радионицама заједно са својим вршњацима.

Овај пројекат спроводи Институт за прогрес и сарадњу региона западног Балкана.