Данас 25.9.2024.године, када обележавамо 85 године постојања наше школе, са поносом истичемо да је ГТШ „Неимар“ савремена школа, за коју је, интересовање ученика све веће.

Постигнућа наших ученика су све боља, током школовања, на такмичењима, на матурском и завршном испиту, на пријемном испиту. Веома смо поносни и на наше бивше ученике, који нас најбоље репрезентују током студирања. Све нас то обавезује да своје активности у школи још више унапредимо, пре свега,  када је у питању васпитно-образовни процес. Поред редовних наставних активности, организујемо и оне ваннаставне, пројекте „Једносменски рад“, „Свако дете има право да одраста здраво“, Ученичку задругу, разне секције, научне скупове, студијска путовања, екскурзију ученика, сајам грађевинарства али и различите школске, локалне, републичке и међународне пројекте, као што је пројекат „Градимо себе-градимо будућност“ у оквиру програма ЕУ ЕРАСМУС+ или пројекат “УЈЕДИЊЕНИ НА ПУТУ ПОМИРЕЊА“ са средњом школом из Новог Травника, у оквиру регионалне сарадње младих Западног Балкана ( програм СУПЕРШКОЛЕ ).

Организујемо хуманитарне активности и хумане акције, помажемо ученике куповином књига, картица за превоз, захваљујући фирмама и појединцима (којима ћемо се данас посебно захвалити) обезбеђујемо бесплатан превоз за ученике као и стипендије. Захваљујући многобројним хуманим акцијама, од којих посебно треба издвојити израду и донирање производа из Ученичке задруге, наша школа је проглашена за „ШКОЛУ ДОБРОТЕ“. Настављамо и унапређујемо процес дуалног образовања, у оквиру којег наши ученици “уче кроз рад“ а они најбољи се већ спремају и да заснују радни однос, након завршетка школе.  Интересовање за образовни профил керамичар је све веће,  архитектура већ годинама бележи највеће интересовање, геодезија и руковалац грађ.механизацијом стандардни. Настављамо да унапређујемо и техничке услове за савремену наставу, како би она била здрава и безбедна средина, у коју ће сви радо да долазе. Након реконструкције хидрантске мреже, заменили смо и комплетну столарију, подове, намештај, унапредили услове на нашем полигону где су радионице, лабораторија и макетарска секција.

Све у свему, сви у школи смо на истом задатку. Да научимо наше ученике, да стварају и граде, и постану добри стручњаци у свом послу, али и добри и узорни људи. Надамо се да успевамо у добрим намерама, а ученици су наши најбољи промотери!

Свим ученицима и запосленима честитам Дан школе!

Издвајамо најбоља постигнућа ученика у претходној години:

Најбоље резултате у прошлој години постигли су наши такмичари. На  Републичком такмичењу грађевинских и геодетских школа, које је одржано у Крагујевцу, ученица Радица Раичевић, из одељења Ат42, освојила је прво место из статике, а Михајло Ђорђевић, ученик бившег Ро3 одељења освојио је треће место из практичне наставе. Биће награђени и њихови ментори- наставнице Радица Јевремовић и Јадранка Величковић. Запажене резултате остварили су ученици у такмичењу на националној ЕКО олимпијади. Ученици одељења Ат21 Даница Крстић и Ат22 Даница Ђорђевић, Катарина Ђорђевић и Огњен Гушљешевић су освојили једно треће и три друга места на регионалном такмичењу из биологије, а онда постигли запажене резултате и на националном такмичењу.  Похваљујемо и њиховог ментора, наставницу биологије Валентину Маљеновић. Похвале и за наставнике физичког васпитања Јована Јовановића и Бојана Јовановића и њихов допринос и организацију спортских такмичења на којима су наши атлетичари и стонотенисери постигли запажен успех. Василије Миленковић, одељење Ат22,  је био други на такмичењу у бацању кугле на градском такмичењу а Даница Крстић из одељења Ат21, сребрна медаља на окружном такмичењу у стоном тенису.

Посебне похвале ученицима школе и наставницима који су се потрудили и дали допринос за успешну организацију свечане академије поводом Дана школе.