Министарка просвете Славица Ђукић Дејановић доделила је јуче уговоре о финансијској подршци ученичким задругама у 17 средњих школа у Србији.

„Министарство просвете сада већ четврту годину за редом пружа финансијску подршку ученичким задругама, а ове године смо за ту сврху определили дупло више средстава него претходне – укупно осам милиона динара“, рекла је Ђукић Дејановић а ми додајемо да је наша школа четврти пут добила донацију, што указује колико се вредно ради у оквиру наше Ученичке задруге.

Директор школе Сретен Васић је рекао да ће ова школа новчана средства у износу од пола милиона динара, определити за набавку 3Д штампача.

„Штампа у 3Д технологији је део савременог доба и желимо да искористимо средства за куповину такве машине која ће не само поспешити рад ученичке задруге него се надамо да ће штампа одређених модела користити и приликом организовања наставних али и ваннаставних активности. Штампаћемо опеке, гредице, коцке, пре свега за наставу из стручних предмета, штампаћемо моделе који у су у опште образовним предметима – математици, биологији затим у грађевини, архитектури, машинству, аутоиндустрији и слично.  Радићемо и услужну 3Д штампу, што ће омогућити повезивање са другим школама и другим ученичким задругама у граду и региону“

„Рад наше задруге се показао као најуспешнији, најобимнији или најмасовнији облик ваннаставне активности, јер велики број ученика и наставника и родитеља је укључен у активности задруге“, додао је  Васић.